flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд оштрафував батька, що намагався «відкупити» сина від кримінальної відповідальності за наркотики

08 жовтня 2019, 12:29

Полонський районний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим, і визнав останнього винним у пропозиції службовій особі надати їй неправомірну вигоду за вчинення службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища (частина 1 статті 369 Кримінального кодексу України) та призначив обумовлене підписантами покарання - 8500 гривень.

«Кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується Г., не є тяжкими, а тому, відповідно до ч.4 ст.469 КПК України, по такій категорії злочинів допускається укладення між прокурором та обвинуваченим угоди про визнання винуватості, зміст якої відповідає вимогам визначеним ст.472 КПК України», – ідеться у вироку суду.

Як встановив суд, обвинувачений двічі намагався дати неправомірну вигоду начальнику сектору кримінальної поліції Полонського відділення, котрий за дорученням слідчого, займався встановленням та допитом свідків за фактом незаконного посіву і вирощування 124 рослин конопель його сином (ознаки злочину, передбаченого частиною 2 статті 310 Кримінального кодексу України).

За припинення слідчих дій та сприяння у закритті кримінального провадження чоловік пропонував правоохоронцю спочатку 200 доларів США, але той відмовив і попередив про кримінальну відповідальність. Через день обвинувачений знову звернувся з такою ж пропозицією до поліцейського. Щоправда, запропонована сума неправомірної вигоди становила вже 150 доларів США.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Прес-служба Полонського районного  суду