flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До якого місцевого суду може звернутись громадянин у конкретній справі?

Аби  вірно почати  справу  із  захисту  ваших прав  та  законних  інтересів,  слід  уяснити  для себе, до юрисдикції якого із судів належить розгляд вашої справи.

До місцевого  загального  суду  слід  звертатись якщо:
-   ваша  справа  випливає  із  спору  чи  порушення ваших прав та інтересів щодо майна, спадку, захисту честі,  гідності та ділової репутації  (це буде або районний, або міськрайонний,  або  міський,  для  міст  із районним поділом - районний у місті);
-   ви  оспорюєте  рішення  місцевої  ради  чи сільського, селищного, міського голови, то вам також слід звертатися до місцевого загального суду.

До окружного адміністративного суду слід звертатись якщо:
-   у вашому спорі однією зі сторін є орган державної влади,  інший  державний  орган,  орган  влади  Автономної  Республіки Крим,  їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки (що вирішуються загальними місцевими судами).

Cлід пам’ятати особливості: якщо ви живете у місті з районним поділом може статись, що по одній справі доведеться звертатись до районного суду одного району, а у іншій - до іншого, якщо ваш відповідач проживає саме у іншому районі. отже, у кожному конкретному випадку слід переглянути цивільний процесуальний кодекс чи кодекс адміністративного судочинства, аби чітко з’ясувати для себе до якого суду ви маєте звернутись.