flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

У Полонному засудили водія за порушення ПДР та вживання алкоголю після автопригоди

11 березня 2019, 15:29

Полонський районний суд визнав 38-річного жителя Полонного винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна) і частиною 4 статті 130 КУпАП (вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю),та призначив йому покарання: 20400 гривень штрафу й 3 роки без права керування транспортними засобами.

За постановою суду, 1 січня 2019 року в Полонному місцевий житель, керуючи автомобілем, «не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на наземну газову засовку, чим порушив вимоги пункту 12.1 Правил дорожнього руху». Це сталося о 16 годині, а вже о 19 того ж дня «Драгер» показав вміст алкоголю в крові правопорушника (1,81 проміле). Чоловік пояснив свій стан тим, що після ДТП випив 2 стакани горілки.

«На підставі ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених…Так як, санкція ч.4 ст.130 КУпАП передбачає більш суворий вид адміністративного стягнення, тому суддя визначає остаточне стягнення відповідно до названої норми», – зазначає в постанові суддя.

Прес-служба Полонського районного  суду