flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Які ж кошти необхідні для створення судової охорони в Україні?

25 жовтня 2016, 16:35

   Для організації відомчої воєнізованої охорони Державної судової адміністрації України в державному бюджеті необхідно передбачити більш ніж 800 мільйонів гривень. На 2017 рік Уряд запланував для цих потреб лише 50 мільйонів.

Про це на брифінгу заявив Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, повідомила прес-служба ДСА виданню «Закон і Бізнес».
За його словами, створення судової охорони вкрай важливо, особливо з урахуванням почастішання нападів на суди і суддів. Тільки за останній тиждень напад і блокада судів відбувалися в Одесі, Харкові, Львові. За даними ДСА, зараз 423 суду (53%) не охороняються взагалі, 220 судів (27,4%) охороняються тільки вдень, 4 суду (0,4%) охороняються тільки вночі. Цілодобово охороняються лише 154 суду (19,1%).
Голова Ради суддів України Валентина Симоненко зазначила, що згідно Закону України «Про судоустрій і статус суддів», який прийняла Верховна Рада України другого червня 2016 року, тимчасово, на період до початку виконання в повному обсязі повноважень судової Служби охорони, підрозділи Національної поліції України та Національної гвардії України, крім охорони приміщень повинні виконувати обов'язки щодо підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів і членів їх сімей, працівників суду і забезпечення безпеки учасників судового процесу.
"Зрозуміло, що виконання таких повноважень мова зараз не йде", - підсумувала Валентина Симоненка.
Тому, щоб убезпечити суддів, працівників апарату суддів, відвідувачів суду і учасників судових слухань, Рада суддів України шостого жовтня прийняла рішення рекомендувати зборам суддів припиняти відправлення правосуддя в судах до усунення обставин, які зумовлюють виникнення небезпеки.
Закон і Бізнес