flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Вінничанин, що протягом години обікрав і пограбував двох жінок в Полонному, 5 років проведе за ґратами

08 вересня 2021, 12:26

Полонський районний суд визнав винним 42-річного жителя Вінниці у крадіжці (частина 1 статті 185 Кримінального кодексу України) й грабежі, вчиненому повторно, (частина 2 статті 186 Кримінального кодексу України) та призначив остаточне покарання – 5 років позбавлення волі.

Обидва кримінальні правопорушення вінничанин скоїв протягом години: 13 липня 2021 року близько 13:00 на автобусній зупинці по вул. Л. Українки  в м. Полонне непомітно для власниці забрав мобільний телефон із кошика її велосипеда, а вже близько 14:00, на місцевому автовокзалі, вирвав смартфон з рук жінки, що стояла на платформі, й утік.

У судовому засіданні чоловік визнав вину в інкримінованих правопорушеннях, вибачився, проте свідчити відмовився.

Потерпіла, у якої обвинувачений вкрав телефон на автобусній зупинці, у суді розповіла, що мобільний зник, поки вона відвернулася до вишень, які передавала автобусом. Передачу повантажила, та подзвонити дітям вже не змогла: телефону не було.

Інша жінка, котра з вини обвинуваченого залишилася без телефону, сказала, що чекала автобус на платформі автовокзалу й переглядала стрічку новин, як до неї підійшов чоловік, вихопив смартфон і почав утікати. Вона намагалася його наздогнати й просила повернути вкрадене.

При обранні виду та міри покарання обвинуваченому суд, зокрема, врахував щире каяття, як обставину, що пом’якшує покарання. Підстав для звільнення його від відбування покарання або ж призначення більш м’якого, ніж передбачено законом, суд не встановив.

Вирок не набрав законної сили й може бути оскаржений до апеляційного суду.

Пресслужба Полонського районного суду