flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Непогашені судимості й невідбуте покарання: суд Полонного засудив молодика до чергових 2 років 6 місяців ув’язнення

19 липня 2021, 14:37

Полонський районний суд визнав 29-річного жителя с. Новоселиця Шепетівського району винним у крадіжці, вчиненій повторно (частина 2 статті 185 Кримінального кодексу України), та призначив йому остаточне покарання – 2 роки й 6 місяців позбавлення волі.

Як встановив суд, молодий чоловік, що має сім непогашених судимостей (останній вирок щодо нього виніс Полонський районний суд 9 квітня 2021 року, засудивши до обмеження волі на 1 рік 6 місяців – покарання не відбуте), 17 квітня з-під дверей квартири односельця вкрав електродриль вартістю 632 грн. Через місяць навідався до інших мешканців с. Новоселиця, де по господарству допомагає його мати. Скориставшись відсутністю господарів, із подвір'я викрав велосипед вартістю 1140 грн.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненому визнав повністю.

Призначаючи покарання суд, зокрема, врахував вартість викрадених речей, дані про його особу, думку потерпілих, які просили суворо не карати, обставину, що обтяжує покарання – рецидив злочинів, обставини, що пом’якшують покарання – щире каяття, активне сприяння у розкритті злочину, повернення потерпілим викраденого майна.

«З урахуванням викладеного, а також приймаючи до уваги наявність у С. сім непогашених судимостей, вчинення ним крадіжок електродрилі та велосипеда безпосередньо після постановлення судом останнього вироку, а тому суд приходить до висновку, що обвинуваченому має бути призначене покарання необхідне й достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів лише у виді реального позбавлення волі», – зазначає суд.

Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.

Пресслужба Полонського районного суду