flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Угода про примирення та штраф за бійку через ревнощі

12 липня 2021, 15:53

Полонський районний суд затвердив угоду про примирення, укладену між потерпілим та обвинуваченим: визнав останнього винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу  України (умисне легке тілесне ушкодження) та призначив  покарання у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) грн.

За вироком, 11 травня 2021 року, близько опівночі, у будинку, який знаходиться в  с. Юровщина Шепетівського району між обвинуваченим та  потерпілим на ґрунті ревнощів до дружини останнього, виникла суперечка, яка переросла в бійку. Обурений образливими висловлюваннями потерпілого,  С. рукою наніс удар в обличчя Г., спричинив останньому тілесні ушкодження , які відносяться до категорії тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості.

Розглядаючи питання про затвердження угоди про примирення, встановлено, що обвинувачений цілком розуміє права визначені йому п.1 ч.5 ст.474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди передбачені п.1 ч.1 ст.473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.

Потерпілий також розуміє наслідки укладення та затвердження даної угоди, визначені п.2 ч.1 ст.473 КПК України, претензій матеріального характеру до обвинуваченого не має.

В судовому засіданні суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді

 «…умови даної угоди відповідають вимогам КПК України і КК України, зокрема вимогам ст.65 КК України, інтересам суспільства, а кримінальне провадження свідчить про наявність фактичних підстав для визнання винуватості», - йдеться у вироку суду.

Вирок набрав законної сили.

 

Прес-служба Полонського районного суду