flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За психологічне насильство щодо колишньої дружини чоловік відпрацює 150 год громадських робіт

14 квітня 2021, 14:47

Полонський районний суд затвердив угоду про примирення, укладену між потерпілою та обвинуваченим, визнав останнього винним в умисному систематичному вчиненні психологічного насильства щодо особи, з якою винний перебував у сімейних відносинах, що призводить до психологічних страждань та погіршення якості життя потерпілої особи (стаття 126-1 КК України) й призначив йому покарання – 150 год громадських робіт.

За вироком, від травня 2020 року працівники поліції задокументували щодо обвинуваченого чотири факти вчинення психологічного домашнього насильства: 51-річний чоловік нецензурно лаявся і погрожував фізичною розправою своїй колишній дружині, з якою наразі співмешкає.

За матеріалами справ про адміністративне правопорушення, передбачених ч. 1, 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Полонський районний суд ухвалив три постанови, визнавши чоловіка винним у вчиненні домашнього насильства та двічі оштрафував (востаннє – постановою від 1.12.2020 на 680 грн).

Проте вже у січні цього року кривдник знову потрапив у поле зору правоохоронців: «умисно вчинив відносно колишньої дружини домашнє насильство у формі психологічного страждання, а саме ображав її нецензурними словами, залякував, принижував, виявляв агресію та погрожував застосуванням фізичного насильства, внаслідок чого в останньої сформувався найвищий рівень емоційної вразливості, як наслідок нездатність захистити себе від болісних переживань та емоційного перегорання».

Під час судового розгляду, цього разу вже кримінальної справи, обидві сторони просили затвердити угоду про примирення.

Суд встановив, що чоловік обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ст.126-1 КК України, цілком розуміє права і наслідки укладення та затвердження даної угоди, характер обвинувачення, вид і міру покарання, погоджується на його призначення, потерпіла також розуміє наслідки укладення та затвердження даної угоди. Відтак підстав для відмови в затвердженні угоди немає.

Вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.

Пресслужба Полонського районного суду