Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
«Скасувати постанову … по справі про адміністративне правопорушення, винесену 21.04.2021 року дільничним офіцером поліції відділу поліцейської діяльності №3 Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області … про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) та закрити дану справу про адміністративне правопорушення»- таке рішення виніс суд, розглянувши справу.
До Полонського районного суду звернулась із позовом жителька одного із сіл нашого району. Мотивувала свій позов тим, що її неправомірно притягнули до адміністративної відповідальності, що ніби то вона, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, здійснила завідомо неправдивий виклик поліції, а саме, зателефонувала на спецлінію 102 та повідомила, що гр. Т. здійснює продаж алкогольних напоїв власного виробництва та ще й застосували адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн.
Позивачка пояснила, що 16.04.2021 року вона дійсно викликала працівників поліції з приводу продажу односельчанкою горілки, про що їй достовірно відомо, оскільки неодноразово продавала горілку і для її чоловіка.
На виклик приїхав працівник поліції і нібито вилучав у односельчанки горілку, після чого поїхав назад. Особисто до неї він не заходив і вони не зустрічалися потім, у її присутності ніяких документів він не складав.
Аж в червні позивачка отримала копію постанову поштою від державної виконавчої служби , де виявила, що підпис у постанові для неї не належить. Пізніше, зі слів своєї сусідки вона дізналася, що коли її не було вдома, то приїздив чоловік, котрий для її сусідки представився працівником газової служби, а тому вона (сусідка) у наданому їй документі поставила підпис замість неї. А коли позивачка показала їй копію отриманої постанови, то сусідка підтвердила, що це саме її підпис.
Відповідачі відзив на позовну заяву не подали та в судове засідання не з`явилися. Дільничний подав суду письмову заяву, в якій просив розгляд справи проводити без його участі.
Суд вважає, що сторона відповідача не довела завідомо неправдивий виклик працівників поліції позивачкою.
«…позивачка заперечила належність для неї розчерку особистого підпису у відповідній графі оскаржуваної постанови, який шляхом обману працівник поліції відібрав у сусідки позивачки, чим сфальсифікував постанову, а відповідачами даного факту не спростовано,» - зазначає суд.
Рішення не набрало законної сили та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду .
Пресслужба Полонського районного суду