Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
17 тисяч гривень штрафу – таке стягнення наклав Полонський районний суд на власницю кафе, визнавши її винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 44-3 КУпАП – порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Як встановив суд, в суботу, 21 листопада 2020 року, під час дії карантину вихідного дня, в с. Новоселиця Полонського району підприємиця- власниця кафе приймала у своєму закладі відвідувачів.
За порушення вимог пп.1 п.15 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22 липня 2020 року «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в редакції зі змінами, внесеними востаннє постановою КМУ № 1100 від 11 листопада 2020 року, згідно з якими з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка з 14 листопада 2020 року до 30 листопада 2020 року на території України встановлено заборону приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос, поліцейські склали щодо неї протокол про адміністративне правопорушення.
У судовому засіданні власниця закладу свою вину не визнала та пояснила, що дійсно у суботу ввечері прийшла в кафе разом зі своєю сестрою, щоб обігріти приміщення, пропаливши твердопаливний котел. При цьому вхідні двері були відчинені, але відвідувачів вона не приймала.
Проте, за даними відеозапису фіксації правопорушення, двері кафе, куди зайшли правоохоронці, були відчинені, горіло світло, грала музика і, крім власниці, в приміщенні були ще дві жінки.
«Суд не приймає до уваги пояснення підприємиці та письмові пояснення свідка, оскільки вони спростовуються сукупністю наведених вище доказів, які на думку судді об’єктивно свідчать про те, що заклад працював для відвідувачів: двері відчинені, ввімкнено музика, на одному із столів, за яким сиділа жінка, наявні напої та їжа», – ідеться в постанові.
Постанова не набрала законної сили і може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду.
Пресслужба Полонського районного суду